Tanvaldský skatepark? Zatím bez komentáře!

12. dubna v 17:01

Skateboarding je na svém úplném vrcholu. Vykonává ho čím dál více teenagerů. V Americe se dokonce před několika lety potýkali s tímto koníčkem i u starších generací. Tento problém byl však brzy vyřešen, a tak se opět skateboarding řadí k těm koníčkům, které má mladší generace jen pro sebe.

Maximálně se vždy ještě dají pochopit pětadvacetiletí pánové, kteří se tímto sportem opravdu živí. Ovšem u dětí je tato záliba více častá.

Bohužel pro ně se však nemůžou jen tak někde zdokonalovat. Skateparků je v České republice opravdu minimum, i když se některá města snaží o to, aby i děti zaměřující se na tento sport měly své hřiště. Jenže stále se potýkáme s opravdovým minimem. Děti už zoufají, protože se chtějí v tomto sportu zdokonalovat, bohužel však nemají možnost. A tak tedy pouze chodí ven s kamarády, zkoušejí něco nového, co jim dvakrát nejde, protože nevědí, jak na to nebo protože nemají potřebný povrch. A tak se mnohdy talent i těch nejmenších zakope do země, aniž by to někdo chtěl.

Výhodu mají pražští obyvatelé

Největší výhodu mají ti, co žijí v hlavním městě Česka. Díky velkému množství skateparků, které pořádají i různé tábory pro děti jakéhokoli věku, mají možnost se naučit i ti nejmenší této dovednosti. Mimo jiné také nabízí i nejrůznější kurzy, díky kterým se může kdokoliv naučit tomuto sportu. Takovou nabídku má však i řada jiných skateparků v České republice. O své se snažil i park ve městě Tanvald, ovšem celkem bez úspěchu. Sice se zdejší komunita snažila, ale bohužel zde přišla snaha v niveč. Nejdříve se jednalo o betonový park, ale později se přišlo s projektem, díky kterému se najednou vybudoval na hřišti asfaltový povrch s montovanými překážkami. Ono to zní super, ale jinak se říká a jinak to vše vypadá. Toto hřiště i přes snahu a píli bohužel nesplňuje normy. Chyběla také konzultace s odborníky. Ovšem nyní to má v ruce opět jiná společnost, tak třeba se konečně i tanvaldský skatepark dožije své skvělé podoby, ať i zdejší děti mají prostor růst a zdokonalovat se.