O skateboardingu

4. ledna v 20:34

Jak vznikl skateboarding? Na začátku byl surfing. Klasická deska bez koleček sjíždějící na vlnách horkých kalifornských pláží. Ale až po roce 1940 se přišlo s řešením těžkých období, kdy slunce zalezlo, a vítr nefoukal. Surfaři zoufale hledali alternativu tohoto oblíbeného vodního sportu a tak stačilo na surfingovou desku přimontovat pár koleček a pustit se na betonové vlny velkoměsta. Skateboard byl na světě.

Brzy se z této náhrady surfingu stalo něco nového a věčného. Skateboarding se stal nejen oblíbenou pouliční aktivitou, stal se z něj životní styl a pohled na svět. Brzy se boom skateboardingu začalo v zámoří rozvíjet. Objevovaly se další a další modely skateboardových desek, vyznavači skateboardingu přicházeli s novými skateboardovými triky a technikami a vznikaly první skateboardové obchody a skateshopy. Skateboarding brzy určoval kulturní, módní i životní hnutí, jeho vyznavači se brzy stali menšinou, která měla i svá vlastní místa setkání a skateboardingové akce.

Byť u původu celé kultury stojí jen náhrada surfingu, stalo se ze Skateboardingu víc, než jen sport. Dnes vyhledávají Skate módu vyznavači hip-hop i street stylu, tato kultura má své skateboardingové události i turnaje, na nichž vystupují profesionální skateboardisté obdivovaní za své dechberoucí techniky po celém světe a legendární "deska" stále získává nové podoby a motivy. Díky této nestárnoucí progresi a slávě jedinečnosti Skate stylu, okouzlila Skate kultura mladé lidi z celého světa, a dnes je tato kultura populární téměř v každé zemi. Vliv skate módy lze sledovat téměř všude, ale jen skuteční odvážlivci, kteří se nebojí vyjádřit svoji osobnost a názor skrze módu a kteří si troufnou na drsnost pouličního stylu, ví, jak skate módu nosit.