Jaký je typický „skejťácký“ styl?

18. června v 23:45

Sportovce poznáte na míle daleko. Je to hlavně z toho důvodu, že jsou většinou jinak oblečeni než běžní ti, které potkáváte. Nejspíše se na ně díváte jako na zvláštní tipy lidí, ale jsou to opravdu jenom sportovci. Každý sportovec má svůj specifický styl.

Fotbalisty poznáte například tak, že jsou zastánci hlavně tepláků a teplákových kraťas, ať už jdou kamkoliv. K tomu jim na zádech svítí většinou fosforově barevný batoh známé sportovní značky a na nohou mají od stejné značky botasky s vyvýšenou podrážkou, které mají proto, aby se jim dobře chodilo. Na své nohy si musí dbát, vždyť fotbal je především o běhu.

V poslední době se však na ulici potkáte s takovými lidmi, kteří na sobě mají oblečení, jež je minimálně o číslo nebo dvě větší, než jejich běžné velikosti. Takovým lidem se říká skateboardisti a je to zkrátka jejich styl, stejně jako tepláky jsou většinou oblíbenci fotbalistů. Je však nutné zmínit, že skateboarding se stal zejména v poslední době opravdu unikátním sportem, který je provozován stále větším množstvím lidí. Zejména nadchnul generaci mladých chlapců zhruba v pubertálním věku, ale starší muži zhruba do třiceti let milují tento sport taky.

Jak se tedy tento styl vyznačuje?

Pro skateboardisty je klíčové především to, že mají oblečení opravdu o číslo nebo dvě větší. Volné oblečení jim totiž zaručuje i volnosti při sportu jako takovém. Trička musí být opravdu volná, stejně jako šortky, které jsou většinou z lehkého materiálu, aby byli skateboardisti lehčí jak vzduch, což je při tomto sportu důležité zejména u řady triků, které lze naučit pouze v případě, že budou naprosto lehcí. Co se týče bot, tak ty jsou oblíbené zejména klasické nízké kecky s plochou podrážkou, která nemusí být ani příliš pevná, rozhodně však musí být pohodlná. Mnohdy mají skateboardisti na rukou nejrůznější náramky a na hlavě kšiltovku s rovným kšiltem. Batoh na zádech nesmí chybět.