Jaké triky na skateboardu patří k nejjednodušším?

10. listopadu v 17:15

Skateboarding je v poslední době opravdu oblíbený sport. A není se čemu divit, vždyť se jedná o finančně nenáročný sport, u kterého se především kluci zabaví na několik hodin.

Navíc rodiče jsou rádi, že netráví čas jen u sociálních sítí a u her na počítači, ale že také vyráží ven a sportují. I když skateboarding není tenis ani jezdectví, jsou mnohdy rádi alespoň za něco.

Skateboarding je oblíbený zejména díky trikům, které se na něm dají vyvádět. Triky samy o sobě však nepatří zrovna k těm nejjednodušším, proto se není čemu divit, když se do tohoto sportu nehrne každý. Někdo se zkrátka neumí vypořádat s tím, jak je nutná rovnováha. Jiní nejsou stavění na neustálé pády, které se samozřejmě se zkoušením nových triků a skoků pojí. Pokud se však chcete naučit nějaké triky a jste odhodlaní a připraveni na to, že to někdo může bolet (zejména již zmiňované pády), pak přinášíme jednoduchý návod pro pár jednoduchých triků, které by měl zvládnout i naprostý amatér. Jste tedy připraveni?

• Nollie

Tento trik se zkouší při přiměřené rychlosti. Ostatně každý nový trik je nutný v přiměřené rychlosti zkoušet, protože jinak je to velmi nebezpečné. Až budete v tomto triku expert, pak se nebojte zrychlit, ale do té době jen s přiměřenou rychlostí. Přední noha se dá na špičku prkna a zadní pak těsně před zadní šrouby. Přední nohou se stojí na špičce kopyta. Přední nohou se dotkneme špičkou o zem a potom táhneme prkno do vodorovné polohy. Posléze se dopadne, mírně pokrčíme nohy a máme hotovo.

• Kickflip

Při tomto triku máme nohy postavené stejně jako při předešlém triku. Odraz je naprosto stejný – také táhneme nártem po gripu. V poslední fázi však kopneme do strany, aby se nám prkno otočilo o tři sta šedesát stupňů. Tehdy, kdy se opět přetočí gripem nahoru, by mělo být prkno vodorovně srovnané. Nohy pak přilepíme na prkno a dopadneme na zem.